KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Představení dětí z Tvořivého tábora

16.00
Foto: archiv SE.S.TA
Foto: Vojtěch Brtnický Foto: archiv SE.S.TA Foto: archiv SE.S.TA

I v letošním roce se v týdnu před festivalem konal Tvořivý dětský tábor, tentokrát pod vedením lektorek a choreografek Báry Látalové a Zdenky Brungot Svítekové. 

Lektorky děti provázely tvůrčím kreativním procesem a pohybovými principy, se kterými běžně pracují v jejich představení Karneval zvířat. Děti tak měly unikátní příležitost ocitnout se v roli tanečních tvůrců a ovlivnit, jakým směrem se jejich představení bude ubírat… A vy můžete výsledky jejich práce vidět přímo před slavnostním zahájením festivalu.

Barbora Látalová
Barbora Látalová absolvovala na Konzervatoři Duncan centre v roce 1997. Je tanečnice, choreografka a taneční pedagožka pokládající si stále nové otázky a pro své další vzdělávání neváhá vycestovat za novými příležitostmi. Je interpretkou v několika projektech zároveň, ať již pro mezinárodní divadelní soubor Nie d´Alex Byrne, pro díla českých choreografů nebo v neposlední řadě také v představeních pro děti. Choreograficky se spolupodílela s Veronikou Švábovou na představení Od začátku do konce či na představení Údolí. Její vlastní choreografie Margharetha vypravuje získala v roce 2012 nominaci České taneční platformy za interpretaci. Jako pedagožka působila 3 roky v profesionální herecké škole v Norsku a v současnosti vyučuje taneční výchovu na ZŠ v Praze v rámci projektu Tanec školám.

Zdenka Brungot Svíteková
Tanečnice, performerka a pedagožka, absolventka magisterského studia oboru pedagogika tance na VŠMU v Bratislavě, CND Paris, danceweb ve Vídni, SITI Co. v Saratoga Springs (USA). Průběžně se vzdělává na mnohých seminářích zaměřených na současné pohybové a divadelní techniky, výzkum, improvizaci, kompozici, somatické přístupy a analýzu pohybu. Věnuje se vlastní autorské tvorbě. Pravidelně spolupracuje s domácími i evropskými umělci jako jsou např. K. Simon (UK), Jan KomarekWorks (CZ), Paco Decina (IT/FR), Pierre Nadaud (FR/CZ), AS Project (SK), F.Ramalingom (FR). Organizuje a spolupracuje na festivalu ImproEvents Prague zaměřeném na jevištní improvizaci. Sama je členkou improvizační skupiny NAU. Přispívá do tanečních periodik a tlumočí akce spojené s tancem.