KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka: Zahajovací koncert

19.00
Kathleen Hartung (Koblenz Große Musiknacht) Andrea Geletová LOBIAN PHOTOGRAPHY

Zveme všechny hudbymilovné návštěvníky na Zahajovací koncert Mezinárodních mistrovských houslových kurzů Bohuslava Matouška a Jakuba Junka. Uslyšíte perly světového houslového repertoáru v rukou těch nejpovolanějších hudebníků!

Interpretační houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka se již v minulém roce staly součástí letního zámeckého dění a jejich večerní koncerty v barokních freskových sálech si hned získaly velkou oblibu, proto jejich Zahajovací koncert uvádíme jako slavnostní zakončení festivalu. Na programu jsou díla J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, A. Dvořáka, B. Martinů, D. Šostakoviče a dalších světových autorů.

Kapacita koncertu je omezená, prosíme rezervujte si místa.   

Bohuslav Matoušek
Bohuslav Matoušek je jedním z nejrenomovanějších českých houslistů. Vítěz soutěže Pražské jaro a nositel stříbrné medaile Bohuslava Martinů je havlíčkobrodským rodákem a jeho cílem vždy bylo moci přispět ke kultuře jeho milovaného kraje. Tón houslisty Matouška je snadno rozpoznatelný díky jeho nezaměnitelně krásnému, osobitému vibratu a ušlechtilé lidskosti, která nikdy nenechá posluchače nezúčastněným.

Jakub Junek
Jakub Junek je neobyčejným houslistou nastupující generace, byvším studentem Bohuslava Matouška na Akademii múzických umění v Praze. V jeho hře se zračí životní zkušenosti spojené s překonáním těžké nemoci, které jeho houslovou interpretaci naplňují vskutku nevšedním a hlubokým obsahem. 

Johanna Haniková
Vynikající klavíristka mladé generace, studentka doktorského programu pražské Akademie múzických umění ve třídě české klavírní legendy prof. Ivana Klánského. Je držitelkou prestižní ceny Bedřicha Smetany.