KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Pitch

22.00
Foto: Linda Průšová
Foto: Linda Průšová Foto: Linda Průšová

Jan Bárta: Pitch

Co vlastně přesně upoutává naši pozornost? Nakolik se musíme soustředit, abychom vnímali určitý objekt nebo děj? Jan Bárta v inscenaci pro jednoho performera a bicí soupravu odmítá krátké povrchní prožitky, provokuje divákovu koncentraci a nabízí hutnou fascinaci.

Pitch je minimalistická groteska, která odmítá přistoupit na všudypřítomné přehlcení a vzpírá se nutkavé snaze o pozorné zachycení jednoho každého z nekončící záplavy podnětů. KoresponDance uvádí představení formou site-specific a dává mu hned dvě tváře. Pitch můžete vidět jak v pražské Invalidovně, tak na Zámku Žďár, kde jeho naléhavost ještě posílí neutichající proud vody historických sádek. Jan Bárta předvádí pohybové divadlo v ryzí formě, a i zcela otevřený prostor dokáže zaplnit téměř slyšitelně rezonující energií.  

„Současnost je doba bytostně rozumová, reflexivní, nezanícená, která vzplane chvilkovým nadšením a pak důmyslně spočine v netečnosti.“

Søren Kierkegaard

Jan Bárta

Jan Bárta je performer, herec, režisér, mim, lektor, působí v oblasti dramaterapie a je jedním ze zakládajících členů kolektivu nezávislých umělců CreWcollective. Studoval dva roky na konzervatoři Duncan Centre odkud přešel na hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře. V roce 2009 absolvoval na divadelní akademii Mime department of Hogeschool voor de Kunsten v Amsterodamu. Věnuje se jak vlastní, tak interpretační tvorbě a spolupracuje s řadou etablovaných umělců, souborů i divadel (VerTeDance, Divadlo bratří Formanů, Ponec – divadlo pro tanec, Divadlo Komedie atd.) a pravidelně je zván na české i zahraniční festivaly.Jan Bárta je performer, herec, režisér, mim, lektor, působí v oblasti dramaterapie a je jedním ze zakládajících členů kolektivu nezávislých umělců CreWcollective. Studoval dva roky na konzervatoři Duncan Centre odkud přešel na hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře. V roce 2009 absolvoval na divadelní akademii Mime department of Hogeschool voor de Kunsten v Amsterodamu. Věnuje se jak vlastní, tak interpretační tvorbě a spolupracuje s řadou etablovaných umělců, souborů i divadel (VerTeDance, Divadlo bratří Formanů, Ponec – divadlo pro tanec, Divadlo Komedie atd.) a pravidelně je zván na české i zahraniční festivaly.

Vzniklo za podpory MHMP a MeetFactory.