KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Festival tanečních filmů: On the Road – taneční filmy na cestách

10.00
Shift

Festival tanečních filmů v rámci svého projektu Intermezza představuje ve dvou blocích kolekci tanečních snímků zasvěcených cestám, objevům a neznámým světům.

Taneční filmy neboli „dance for camera“, jsou experimentálním žánrem kinematografie propojující filmové a choreografické postupy. Festival tanečních filmů byl založen v Praze v roce 2009 a věnuje se prezentaci, produkci a šíření dance for camera filmů. 

Shift (2016)

Filmové zpracování  site-specific performance vzniklo na jednom z nejdrsnějších a nejméně přístupných míst Sierry Nevady, v pohoří Yosemity. Tanečníci a osádka ušli více než 160 kilometrů, aby mohli tančit a natáčet na skalních monumentech včetně Mount Watkins (2 600m).

Snaha dotknout se hranic v rámci site-specific je historicky významná v rámci kánonu amerického tance, transportující estetiku tance na dálku v křehkých krajích zpět do městské oblasti.

BANDALOOP je skupina tanečníků,  průkopníků vertikálního výkonu, plynule splétající dynamickou fyzičnost, složitou choreografii a lezeckou technologii, aby otočil taneční parket na bok.

„Říkají, že to, co děláme, je smrtící. Řekl bych, že to život potvrzující.“ Amelia Rudolph, zakladatelka / umělecká ředitelka

Režie: Rachael Lincoln, Amelia Rudolph; CHoreografie: BANDALOOP

Gatha (2018)

Režie a choreografie: Chenlong Tang

Antarctica: The First dance (2018)

Hvězda baletu Královského Nového Zélandu Madeleine Graham v tanečním filmu choreografa a režiséra Coreyho Bakera. Tento film upozorňuje na současnou klimatickou krizi, jíž čelí obdivuhodný kontinent na Jižním pólu.  The First Dance je první taneční film, natočený v nádherné a náročné ledové scenérii Antarktidy, kontinentu, který zatím existuje… Film měl premiéru na Den Země 2018.

Režie a choreografie:Corey Baker