KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Ochutnávka KoresponDance online

12.00

KoresponDance online je sada devíti filmů z pozvaných představení KoresponDance 2020 exkluzivně připravená pro celosvětové publikum ve výjimečných zámeckých lokacích. A některé filmy můžete vidět přímo na festivalu!

V letošním komplikovaném roce plném změn, nejistoty a odročování jsme se rozhodli podpořit české umělce a letní festival KoresponDance 2020 zachránit, a to v momentě, kdy všechny festivaly v našem okolí i v zahraničí program rušily, nebo posunovaly na podzimní až zimní termín. Abychom mohli konání festivalu garantovat, a to alespoň online, od jara jsme připravovali koncept a produkci videozáznamů. Natáčení probíhalo v květnu a v červnu 2020 převážně na zámku ve Žďáru nad Sázavou, ve dvou případech v Praze. Specifická místa na natáčení jsme pečlivě vybírali s každým z choreografů, kameramanem Toni Laznikem a technickým ředitelem Františkem Fabiánem. Každé představení jsme společně adaptovali na specifický zámecký prostor a odhalujeme tak divákům ta zámecká místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti. Doufáme, že jsme tak natáčenému představení přidali špetku tajemnosti a nové příchuti.

Všechny filmy můžete vidět na našem Facebooku, YouTube, na Mall.TV, na Facebookových profilech Českých center, filmy budou dostupné ještě 7 dní po skončení festivalu. 

Toni Laznik

Toni Laznik se narodil v Mariboru, v devadesátých letech pracoval jako fotograf pro periodika Republika, Fokus, Tribuna či Mladina. Během války v Chorvatsku působil jako asistent kamery pro rakouskou televizi ORF, později jako asistent kamery pro dokumentární film BBC Skotsko. Následně vystudoval kameru na pražské FAMU. Během studia pracoval na několika úspěšných projektech, například na filmu Jana Cvitkoviče „Kruh i mleko“ (Chléb a mléko), který získal na festivalu v Benátkách Zlatého lva v sekci Nová teritoria. V roce 2003 pracoval na dokumentárním seriálu „Vsi smo ljudje…“ (Všichni jsme lidé), v letech 2005 až 2006 natáčel making of z natáčení filmu Hannibal – Zrození. V dalších letech pracoval zejména pro české televizní projekty. V současné době působí jako filmmaker na volné noze a také o filmové tvorbě přednáší. Hovoří pěti jazyky (česky, anglicky, německy, slovinsky a srbochorvatsky).

Šárka Sklenářová

Šárka Sklenářová vystudovala střih na pražské FAMU. Pracovala pod vedením režisérky Drahomíry Vihanové a střihače Josefa Valušiaka, zúčastnila se půlroční stáže na Univerzitě Paris 8 Saint Denis – teorie filmu. Na začátku své střihačské dráhy pracovala jako asistentka střihu na filmech Terryho Gilliama Brothers Grimm a Romana Polanského Oliver Twist. Velkou zkušeností pro ni byla spolupráce s choreografem Jiřím Kyliánem na skriptu jeho dvou tanečních filmů “CarMen” a “Scalamare”. Posledních 24 let stříhá výhradně dokumentární filmy, na kterých spolupracuje například s Olgou Špátovou, Kateřinou Hager, Táňou Markovou, Olgou Sommerovou či Zdeňkem Tycem.