KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Balfolk: živá hudba na terase

17.00

Balfolk? Vaše taneční trans/fúze! Tancujte jako šarmantní Francouzka, ohnivý Ital, chladně krásná Švédka, rozhoupaný Bretonský námořník... a hlavně jako vy.

Balfolk jsou zábavné tance z celé Evropy, které se zvládne naučit každý. I kdyby mu celý život tvrdili, že je Čech a poleno. Tanec si může užít každý. Stačí, když má aspoň dvě nohy a jedno srdce. Přijďte si to ověřit na naši terasu, kde vám budou k tanci i poslechu hrát famózní balfolkoví muzikanti. 

ba.fnu – bal folk nuevo
Svěží a moderní přístup k francouzské muzice. Lidové nástroje i rytmy. Našlápnutá elektronika. Pogo! Elektronické beaty, samply a looper se protínají s lidovými nástroji a tradičními rytmy. Hutný, hypnotický zvuk, který nikoho nenechá posedět. Most mezi minulostí a současností. Cistra, kobza, zpěv: Mikuláš Bryan, niněra, zpěv: Daniel Kahuda, sampler, klávesy, beaty, zpěv: Šimon Vojtík. 

Martin Vejvoda & Vojtěch Nejedlý
Repertoár dua Martina Vejvody (ukulele) a Vojtěcha Nejedlého (viloncello) zahrnuje jazz, vlastní skladby a lidovou hudbu z různých částí Evropy. 

Kieren Alexander & Žofie Kašparová
Z tanečních parketů Brazílie, festivalů na Balkáně a energických jamů Švédska Kieren a Žofie přináší smršť kreativity a improvizace na prkna pražské balfolkové scény. Spojením autorských kompozic i balfolkových hitů ve vlastních neotřelých aranžích vám představí tradice v novém světle. Kieren Alexander (akordeon) a Žofie Kašparová (flétna) jsou oba zkušení hudebníci známí na české, švédské a vůbec evropské scéně a pojí je léta intenzivní hudební spolupráce i přátelství.