KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Balfolk: živá hudba na terase

15.00

Balfolk? Vaše taneční trans/fúze! Tancujte jako šarmantní Francouzka, ohnivý Ital, chladně krásná Švédka, rozhoupaný Bretonský námořník... a hlavně jako vy.

Balfolk jsou zábavné tance z celé Evropy, které se zvládne naučit každý. I kdyby mu celý život tvrdili, že je Čech a poleno. Tanec si může užít každý. Stačí, když má aspoň dvě nohy a jedno srdce. Přijďte si to ověřit na naši terasu, kde vám budou k tanci i poslechu hrát famózní balfolkoví muzikanti. 

BAL LAB
BAL LAB je hlas, harmonika, housle, cistra a trocha dupání v aranžích, které se nebojí lidových postupů ani jazzových harmonií. Písně v bretonštině, gallo i francouzštině, od lidových dupáků a halekaček přes krvavé balady až po něžné romance. Akordeon: Kieren Alexander, cistra, stompbox, zpěv: Mikuláš Bryan, housle: Jitka Malczyk. 

Yanyk
Ryze francouzský zvuk diatonické harmoniky a houslí. Hudební cesta po kraji s vůní moře i levandule. Písně i vlastní instrumentálky. Zasněná Bretaň, rozverné tance z Poitou a Pays Gallo, něžné gaskoňské mazurky, divoká bourrée z Auvergne. Bedekr francouzské lidové muziky. Diatonická harmonika, zpěv: Mikuláš Bryan, housle: Jitka Malczyk. 

MR. Folxlide
Mr. Folxlide hraje muziku k tanci, snění i pofňukávání. Evropské lidovky se syrovým zvukem amerických kytar z krabic od doutníku. A naopak staré blues hrané jako evropské lidovky. Otestováno na festivalech ve Francii, Holandsku, Polsku, Německu i u nás doma. Garantujeme, že nic takového jste ještě neslyšeli.