KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

OQDA I Ferst Dadler není sám I Alenka v říši divů

13.30
OQDA, Ferst Dadler není sám, Alenka v říši divů
OQDA Ferst Dadler není sám Alenka v říši divů

Zakoupením vstupenky získáváte vstup na nedělní odpolední blok představení:

VSTUPENKY

Etta Ermini Dance Theatre: OQDA

Novocirkusová akrobacie a pouliční taneční styly v dojemném zkoumání kulturních rozdílů. Světová premiéra nové open-air show na KoresponDance Praha. 

Tři lidé, zadrženi na hranicích, předpojatí, hovořící různými jazyky a neschopni komunikovat, se spolu dorozumívají a překlenují vzájemné předsudky prostřednictvím humoru, vyprávění a vlastních uměleckých technik. Oqda („Uzel“ v arabštině) je inspirována náhodnými setkáními a improvizovanými rozhovory, postavy nejprve popisují své odlišnosti a pak přichází na to, co mají společné, objevují spoustu kreativních způsobů vyjádření a vzájemně se učí prvky svých disciplín. Oqda je metaforou míru, překonávání předsudků a přijímání „druhého“ v rozmanité multikulturní společnosti. 

Ferst dadler není sám

Kreativita je jednou ze schopností lidských bytostí. Můžete se o ni podělit, dát ji, nebo ji vzít? Možná ji můžete vypít? A ano, také se s její pomocí můžete podílet na tvorbě estetického okamžiku. Duration performance Ferst Dadler není sám je kolektivním zážitkem, jehož můžete být součástí. 

„Tento text je objekt. Tím, že ho čtete, účastníte se performance. Najdete tu i další objekty: pohyb, zvuk, tvar, poslech, hustotu, extravertní želvu a mnoho dalších. Také se zde potkáte s nabídkou rozličných způsobů vnímání i vyjádření. Představte si situaci, která jde za hranice konceptu reprezentace, a prožijte všechny ty objekty prostřednictvím času, prostoru a těla. Ferst Dadler není sám je intimní a zároveň kolektivní, je spontánním dobrodružstvím kreativity.“

Diváci mohou v průběhu představení kdykoliv přicházet, odcházet a vracet se.

Asterions Hus: Alenka v říši divů

Pocta nerozumu, fantazii a anarchii. Alenka v říši divů ve zpracování dánské tanečnice a performerky Tildy Knudsen a britské návrhářky Susan Marshall pro celou rodinu. 

Sledujte Alenku skrz králičí noru do nádherné země, kde se může stát úplně cokoli. Tilde Knudsen vypráví svou verzi milovaného příběhu Lewise Carrolla, ke které ji inspiroval kufr plný nápaditých kostýmů od Susan Marshall. 

Skupina Etta Ermini Dance Theatre (UK) se zformovala v roce 2005, jejich práce je založena na zkoumání lidských vztahů prostřednictvím ‘cross art’ forem, humoru a nonverbálního vyprávění. Díky svému interdisciplinárnímu přístupu zve do svých projektů umělce z různých oborů a vytváří představení pro divadla i open-air scénu. Na svém kontě má téměř desítku úspěšných projektů (např. představení Roadworks, Picnic, Bar Story či Culinary Duel), se kterými vystupuje jak ve Velké Británii, tak jinde ve světě.

Ferst Dadler (CZ) je umělecká skupina

Asterions Hus (DK) je divadelní skupina z Kodaně, která cestuje po celé Evropě. Je známá svými velmi fyzickými a experimentálními interpretacemi velkých příběhů. Jde svou vlastní cestou s Homérovou Iliadou, Romeem a Julií, s Macbethem nebo jako tentokrát s Alenkou v říši divů. Jejich představení jsou setkáním klasiky a osobní interpretace. Milují patos stejně jako humor, milují nepředvídatelnou patinu i syrovou poezii.