CZ

Main programme

20. 6. THURSDAY, PRAKAB, Ke Kablu 278, 102 00 Praha 10-Hostivař
School is Dancing
PRAKAB
17:00
Alta Gama: Mentir lo Mínimo
outdoor stage
18:00
Katia-Marie Germain: Chambres [premier cycle]
hall
19:30
Alta Gama: Mentir lo Mínimo
outdoor stage
20:30
Viktor & Agáta: Točením uvolnit
site-specific
21:30
Katia-Marie Germain: Chambres [premier cycle]
hall
22:00
11. 7. THURSDAY, Republiky Square, Žďár nad Sázavou
3STRANGERS:Bridging the unknown
Republiky Square
13:30
Mihoko Umemura & Wadaiko YosaYosa: Wadaiko
Republiky Square
17:00
Roman Škadra: Absurd Hero
Republiky Square
18:00
HURyCAN: Asuelto
Republiky Square
19:00
12. 7. FRIDAY, Estate, Žďár nad Sázavou
Children's Performance from the Creative Camp
Museum Court
17:30
HURyCAN: Asuelto
Museum Court
18:30
O Último Momento: Une partie de soi
Museum Court
19:30
Martin Říčan & Col.: Panta Rhei
3rd Court, under the Oval Room
20:30
Groupe ZUR: Vento
Museum Court
21:30
13. 7. SATURDAY, Estate, Žďár nad Sázavou
KoresponDance Battle 2024 (2v2 Freestyle)
Museum Court
14:00
Martin Říčan & Col.: Panta Rhei
3rd Court, under the Oval Room
15:00
Pavla Beranová: To experience the castle differently + Camilla Monga & Federica Furlani
Meeting point: 1st Court
16:30
3STRANGERS: Bridging the unknown
Court III.
18:00
Roman Škadra: GIREVIK
Museum Court
18:30
Martin Říčan & Col.: Panta Rhei
3rd Court, under the Oval Room
19:30
O Último Momento: L’Autre
Museum Court
20:00
Pavla Beranová: To experience the castle differently + Leïla Ka: Pode Ser
Meeting point: 1st Court
21:00
Groupe ZUR: Vento
Museum Court
22:00
14. 7. SUNDAY, Estate, Žďár nad Sázavou
School is Dancing
Court IV.
14:00
KoresponDance Battle 2024 (1v1 Freestyle)
Museum Court
14:00
Martin Říčan & Col.: Panta Rhei
3rd Court, under the Oval Room
15:00
Pavla Beranová: To experience the castle differently + Camilla Monga & Federica Furlani
Meeting point: 1st Court
16:30
3STRANGERS: Bridging the unknown
Court III.
18:00
Roman Škadra: GIREVIK
Museum Court
18:30
Martin Říčan & Col.: Panta Rhei
3rd Court, under the Oval Room
19:30
O Último Momento: Une partie de soi
Museum Court
20:00
Pavla Beranová: To experience the castle differently + Leïla Ka: Pode Ser
Meeting point: 1st Court
21:00

This website uses cookies. We use cookies to store your setups and preferences and our website traffic analysis. You are granting your consent to Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, z.s.

Manage cookies