CZ

Programme

Thursday 24. 6. 2021, Prague
Workshop: House Dance
12.30 p.m.
KoresponDance Battle; part 1
2.00 p.m.
Eva Urbanová: The Essence
3.30 p.m.
Etta Ermini Dance Theatre: OQDA
4.30 p.m.
KoresponDance Battle; part 2
5.30 p.m.
Eva Urbanová: The Essence
7.30 p.m.
Etta Ermini Dance Theatre: OQDA
8.00 p.m.
People – Power – Partnership
8.00 p.m.
13. - 15. 7. 2021
KoresponDance in the City
surprised in the streets
Friday 16. 7. 2021, Žďár nad Sázavou
Gracie & Cristian: FLING
Friday's Pink Festival 5.45 p.m.
Benjamin Richter: TAKTiL
Friday's Pink Festival 5.45 p.m.
James Batchelor: HYPERSPACE
Friday's Pink Festival 5.45 p.m.
Potpourri & Žďaráček: ŽďárUrban
Friday's Pink Festival 5.45 p.m.
The Manuscha
Friday's Pink Festival 5.45 p.m.
Jana Bitterová & Ian Biscoe: Collectron
Friday's Pink Festival 5.45 p.m.
Master Class: Pair Acrobatics
2.30 p.m.
A Performance from the Creative Camp
4.30 p.m.
Summer Dance Cinema: Landscape
9.30 p.m.
Saturday 17. 7. 2021, Žďár nad Sázavou
Workshop: House Dance
11.00 a.m.
Workshop: Moroccan Acrobatics
11.00 a.m.
Mater Class: Body in Space
11.00 a.m.
Gracie & Cristian: FLING
Saturday's Pink Festival 12.45 p.m.
Benjamin Richter: TAKTiL
Saturday's Pink Festival 12.45 p.m.
James Batchelor: HYPERSPACE
Saturday's Pink Festival 12.45 p.m.
Potpourri & Žďaráček: ŽďárUrban
Saturday's Pink Festival 12.45 p.m.
The Manuscha
Saturday's Pink Festival 12.45 p.m.
Jana Bitterová & Ian Biscoe: Collectron
Saturday's Pink Festival 12.45 p.m.
Etta Ermini Dance Theatre: OQDA
Saturday's Blue Festival 5.45 p.m.
Ferst Dadler isn't alone
Saturday's Blue Festival 5.45 p.m.
Asterions Hus: Alice's Adventures
Saturday's Blue Festival 5.45 p.m.
Potpourri & Žďaráček: ŽďárUrban
Saturday's Blue Festival 5.45 p.m.
Drama Jazz Band
Saturday's Blue Festival 5.45 p.m.
Jana Bitterová & Ian Biscoe: Collectron
Saturday's Blue Festival 5.45 p.m.
Workshop: Paper in Motion, Motion in Paper
4.00 p.m.
Summer Dance Cinema: Human and Place
9.30 p.m.
Sunday 18. 7. 2021, Žďár nad Sázavou
Workshop: Hula Hoop for Kids
11.00 a.m.
Workshop: Moroccan Acrobatics
11.00 a.m.
Master Class: Tuning Up for Movement
11.00 a.m.
Etta Ermini Dance Theatre: OQDA
Sunday's Blue Festival 2.45 p.m.
Ferst Dadler isn't alone
Sunday's Blue Festival 2.45 p.m.
Asterions Hus: Alice's Adventures
Sunday's Blue Festival 2.45 p.m.
Potpourri & Žďaráček: ŽďárUrban
Sunday's Blue Festival 2.45 p.m.
Free Balkan Quintet
Sunday's Blue Festival 2.45 p.m.
Workshop: The Art of the Handstand
1.00 p.m.
School is Dancing
1.30 p.m.